top of page
ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΣΤΕΓΗ
REBRAND ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΑ - ΕΤΑΙΡΙΚΑ ΕΙΔΗ
REPANIS TOURS

Γ' εθνική Γυναικών | Στον 8ο όμιλο η Καλλονή

Πραγματοποιήθηκε ο καταρτισμός των ομίλων στο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ Εθνικής Γυναικών, με τις ομάδες της Λέσβου να τοποθετούνται στον 8ο όμιλο.


 


Η Γ Εθνική περιλαμβάνει τη φετινή σεζόν 9 ομίλους, ενώ έχει δημιουργηθεί και ένας όμιλος με τις ομάδες Β, ο οποίος περιλαμβάνει 6 υπο-ομίλους.

Οι έξι πρώτοι, των υπό- ομίλων θα αγωνιστούν σε αγώνες μπαράζ για την πρώτη θέση, χωρίς δικαίωμα προβιβασμού ωστόσο στη Β Εθνική γυναικών.


Στον 8ο όμιλο συμμετέχουν πέντε ομάδες και συγκεκριμένα ο ΠΑΣ Λέσβου, οι νεοσύστατες ομάδες της Καλλονής και Σαπφώ Β, η ΑΕ Λήμνου και ο Ολυμπιακός Χίου. Στη Β Εθνική θα ανέλθουν οι 9 ομάδες που θα τερματίσουν στην πρώτη θέση. Η κλήρωση του πρωταθλήματος έχει οριστεί την Πέμπτη 19 Οκτωβρίου.


Η ομάδα της Καλλονής, θα κάνει μια ιστορική εκκίνηση, βάζοντας και τις γυναίκες στο γυναικείο ποδόσφαιρο!


Αναλυτικά οι όμιλοι:

9ος ΟΜΙΛΟΣ

ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΝΟΤΟΥ, ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΠΟΣΕΙΔΩΝ LADIES, ΣΤΙΛΒΗ ΧΑΝΙΩΝ ΧΑΛΗΣ ΒΑΡΥΠΕΤΡΟΥ

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΑΛΛΟΝΗ ΛΕΣΒΟΥ, ΑΕ ΛΗΜΝΟΥ ΠΑΣ ΛΕΣΒΟΥ, ΣΑΠΦΩ Β' ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΙΟΥ

7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ, ΝΙΚΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, ΠΑΙΑΝΙΑΚΟΣ ΚΩΑΚΟΣ ΦΙΛΙΝΟΣ, ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΥΘΙΩΝ ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

6ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΩΝ, ΑΧΑΡΝΑΊΚΟΣ ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ, ΝΕΕΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ, ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΑΧΩΝ ΝΕΟΣ ΠΑΝΣΑΜΙΑΚΟΣ

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000, ΛΥΚΑΙΝΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΠΑΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ, Α. Ο. ΖΩΗ ΑΠΟΛΛΩΝΙΔΕΣ ΕΡΕΤΡΙΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΤΑΜΥΝΑΪ 2023 ΝΗΡΗΪΔΕΣ ΦΘΙΑΣ, ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕΚ ΒΕΡΟΙΑΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ, ΣΚΙΟΥΡΟΙ ΚΟΥΚΟΥ ΑΕΚ ΠΙΕΡΙΑΣ ΠΙΕΡΙΔΕΣ ΜΟΥΣΕΣ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΕ ΚΑΝΟΝΙΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ ΚΑΛΑΜΙΤΣΙ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΟΣ, ΣΟΥΦΛΙ 2018 ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΡΟΔΟΠΗ 87, ΚΑΒΑΛΑ 86 ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΘΡΑΚΗΣ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ

10ος Όμιλος (Υπο-όμιλοι)

1ος

ΝΕΕΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Β', ΟΦΗ Β', ΑΟ ΡΕΑ Β'

2ος

ΑΕΚ Β', ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β' ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Β', ΠΑΤΙΣΤΑ Β'

3ος

ΝΕΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ 2018 Β' ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ Β' ΙΚΑΡΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ Β' Α. Σ. ΠΟΝΤΙΩΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ Β'

4ος

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Β', ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ Β' ΙΑΣΩΝ ΙΛΙΟΥ Β', ΛΕΟΝΤΙΚΟΣ Β'

5ος

ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ Β' ΓΠΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Β', ΠΑΟΚ Β'

6ος

ΒΟΛΟΣ 2004 Β' ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ Β', ΑΕΛ Β' ΘΕΟΝΗ ΤΡΙΚΑΛΑ 2011 Β'


Πηγή | Sportlesvos.gr

304 Προβολές0 Σχόλια

Σχετικές αναρτήσεις

Εμφάνιση όλων
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΔΟΚΤΟΡΙΔΟΥ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ
ΕΚΟ ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
bottom of page