top of page
ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΣΤΕΓΗ
REBRAND ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΑ - ΕΤΑΙΡΙΚΑ ΕΙΔΗ
REPANIS TOURS

Ποιοι εκλέγονται στον Δήμο Δυτικής Λέσβου

Το νέο Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Δυτικής Λέσβου, όπως προκύπτει από τη σταυροδοσία, σύμφωνα με τα στοιχεία που διέθεσε ο Διευθυντής Αναπτυξιακού Προγραμματισμού, Δημήτρης Μάντζαρης.

Τελικά η δημοτική αρχή "μαζί, απο την αρχή" στην Καλλονή εκλέγει 6 έδρες καθώς βάση ποσοστού η παράταξη Αλατζά εκλέγει στην Καλλονή 2!

Η διαδικασία

Η κατανομή των εδρών ξεκινά απο τον μικρότερο συνδυασμό ο οποίος βάση ποσοστού στην προκειμένη φάση θα λάβει 4 έδρες.

Από τον συνδυασμό αυτόν επιλέγονται ως έδρες οι περιοχές με τα υψηλότερα ποσοστά του συνδυασμού.

Άρα:

"ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ" | 1 ΚΑΛΛΟΝΗ | 1 ΠΟΛΙΧΝΙΤΟ | 1 ΕΡΕΣΟΥ-ΑΝΤΙΣΣΗΣ | 1 ΠΕΤΡΑ


Στη συνέχεια ο επόμενος μικρότερος συνδυασμός βάση ποσοστού παίρνει 6 έδρες.

Άρα ο συνδυασμός του Απόστολου Αλατζά παίρνει 6 ως εξής:

"ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ" | 1 ΠΟΛΙΧΝΙΤΟ | 1 ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 1 ΠΕΤΡΑ | 1 ΕΡΕΣΟΥ-ΑΝΤΙΣΣΗΣ | 2 ΚΑΛΛΟΝΗ |


Άρα βάση ποσοστού και αποτελέσματος ο πρώτος συνδυασμός του Ταξιάρχη Βέρρου, λαμβάνει 19 έδρες ως εξής:

"ΜΑΖΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ" 6 ΚΑΛΛΟΝΗ | 2 ΠΕΤΡΑ | 2 ΜΟΛΥΒΟ | 3 ΕΡΕΣΟΥ-ΑΝΤΙΣΣΗΣ | 2 ΠΟΛΙΧΝΙΤΟ | 2 ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 2 ΜΑΝΤΑΜΑΔΟ


ΕΔΡΕΣ / ΕΝΟΤΗΤΑ

ΚΑΛΛΟΝΗΣ 9

ΕΡΕΣΟΥ-ΑΝΤΙΣΣΗΣ 4

ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 4

ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ 4

ΜΟΛΥΒΟΥ 2

ΠΕΤΡΑΣ 2

ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ 2


Από το ψηφοδέλτιο του Δημάρχου Δυτικής Λέσβου, Ταξιάρχη Βέρρου, «Μαζί από την Αρχή»

1. Δήσσος Παναγιώτης

2. Μακρογιάννης Γιώργος

3. Ιορδάνου Ιορδάνης (επανεκλέγεται)

4. Ελευθερίου Χαράλαμπος

5. Δερεδίνης Χαράλαμπος

6. Κοκκινέλλη Γιαννή Ασανούλα (επανεκλέγεται)

7. Ιωακείμ Ζαχάρω (επανεκλέγεται)

8. Γελαγώτης Ευστράτιος (επανεκλέγεται)

9. Ροδίτης Αλέξανδρος

10. Μαραγκός Χάρης

11. Περιβολάρης Νίκος (επανεκλέγεται)

12. Αποστόλου Στέφανος

13. Ζαφειρίου Δημήτριος

14. Βατή Αφροδίτη (επανεκλέγεται)

15. Τιτιρέκης Βασίλειος

16. Αξής Ανδρέας (επανεκλέγεται)

17. Αλεξανδρής Νικόλαος

18. Αλάνης Γιώργος (επανεκλέγεται)

19. Αλεξίου Δημήτριος


ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ : ΑΛΑΤΖΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

20. Καλαμάς Χαράλαμπος

21. Κόβρας Λουκάς (επανεκλέγεται)

22. Βαρελτζής Απόστολος (επανεκλέγεται)

23. Δερεδίνης Σαράντος (επανεκλέγεται)

24. Μολβάλη Ελένη (επανεκλέγεται)

25. Παπαθανασίου Κωνσταντίνος

Μια από τις θέσεις αυτές είναι υπό αίρεση, πλην αυτής του Απ. Βαρελτζή, καθώς ο Απ. Αλατζάς θα πρέπει να επιλέξει μια από τις 5 έδρες.


ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ : ΣΥΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

26. Πανταχός Αντώνης (επανεκλέγεται)

27. Μαντατής Σταύρος

28. Τσαϊρης Κωνσταντίνος

29. Συκάς Γιώργος

Μια από τις θέσεις αυτές είναι υπό αίρεση, καθώς ο Γιάννης Συκάς θα πρέπει να επιλέξει μια από τις 4 έδρες.

5.835 Προβολές0 Σχόλια
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΔΟΚΤΟΡΙΔΟΥ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ
ΕΚΟ ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
bottom of page