top of page
ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΣΤΕΓΗ
REBRAND ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΑ - ΕΤΑΙΡΙΚΑ ΕΙΔΗ
REPANIS TOURS

Όλοι οι υποψήφιοι βουλευτές στο Νομό Λέσβου

Ανακηρύχθηκαν την Τετάρτη το απόγευμα όλα τα ονόματα των υποψηφίων βουλευτών που θα πάρουν μέρος στις εκλογές της 21ης Μαΐου 2023. Στην εκλογική Περιφέρεια Λέσβου 65 είναι οι υποψήφιοι βουλευτές από 26 κόμματα που θα λάβουν μέρος στην εκλογική αναμέτρηση.


ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΛΕΣΒΟΥ

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χριστόφα 2. ΒΑΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΝΤΑΪΑΝΑ του Δημητρίου 3. ΜΕΛΑΤΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του Δημητρίου 4. ΠΙΠΙΝΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ του Παναγιώτη 5. ΧΑΤΖΗΚΟΜΝΗΝΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (ΑΡΗΣ) του Γεωργίου


ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1. ΒΑΣΙΛΑ ΜΥΡΣΙΝΗ του Βασιλείου 2. ΜΑΝΤΖΑΒΕΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Λεωνίδα 3. ΜΟΙΡΑΣΓΕΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευστράτιου 4. ΜΠΟΥΡΝΟΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου 5. ΝΙΚΟΛΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του Εμμανουήλ


ΠΑΣΟΚ-Κίνημα Αλλαγής 1. ΜΑΜΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΧΑΛΗΣ) τ


ου Γεωργίου 2. ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χαριλάου 3. ΠΕΤΡΕΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη 4. ΤΟΥΦΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του Στυλιανού 5. ΧΟΧΛΑΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) του Θεοδώρου


ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1. ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη 2. ΚΟΜΝΗΝΑΚΑ ΜΑΡΙΑ του Απο


στόλου 3. ΜΑΝΤΑΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ιγνατίου 4. ΠΛΑΝΤΖΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Νικολάου 5. ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ ΝΙΚΗ του Μιχαήλ


ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1. ΔΗΜΗΤΡΑΝΤΖΟΥ ΡΟΖΑΝΑ του Κωνσταντίνου 2. ΚΑΝΙΩΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σπυρίδωνος 3. ΚΑΡΥΟΦΥΛΛΑΚΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του Ιορδάνη 4. ΜΠΟΥΡΑΝΤΑΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Σταύρου 5. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Άγγελου


ΜέΡΑ25-ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΡΗΞΗ 1. ΖΕΡΔΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χριστόφορου 2. ΜΑΝΤΖΑΡΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΕΥΑ) του Δημητρίου 3. ΠΑΤΣΕΛΗΣ ΤΕΡΠΑΝΔΡΟΣ-ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΚΗΣ) του Παναγιώτη


ΕΝΩΝΩ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ 1. ΜΠΑΛΗ ΕΥΘΑΛΙΑ του Θεόδωρου


ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό) 1. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του Δημητρίου 2. ΘΑΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Δημήτριου


ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ 1. ΕΡΗΜΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Βλάσιου




ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

1. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Φωτίου 2. ΖΑΡΑΔΟΥΚΑ ΕΛΠΙΔΑ του Δημητρίου 3. ΜΑΝΑΒΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αποστόλου


Κίνημα 21 1. ΚΑΠΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Σωκράτη


ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ Θάνος Τζήμερος-Φαήλος Κρανιδιώτης 1. ΒΑΧΤΣΑΒΑΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Μιχαήλ 2. ΛΗΜΝΑΙΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ του Κυριάκ


ου 3. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Τιμολέοντος


ΝΙΚΗ 1. ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Κομνηνού 2. ΠΑΛΗΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Μιχαήλ 3. ΣΑΜΑΡΑ ΜΑΡΘΑ του Γεωργίου


ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΞΙΩΝ – ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1. ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου


ΒΟΡΕΙΑ ΛΕΓΚΑ – ΚΡΑΜΑ 1. ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Σάββα 2. ΖΙΜΒΡΑΓΟΥΔΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου 3. ΠΕΤΑΡΟΥΔΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Κωνσταντίνου


ΟΑΚΚΕ-ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΚΕ 1. ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Πέτρου

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ-ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1. ΛΕΟΝΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ιπποκράτη


ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ


1. ΕΛΕΥΘΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου 2. ΛΑΚΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ του Αθανάσιου 3. ΝΑΘΑΝΑΗΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου



ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ 1. ΜΠΙΓΓΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Κωνσταντίνου 2. ΣΚΑΡΑΚΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΣΤΕΛΙΟΣ) του Κωνσταντίνου 3. ΣΥΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Γρηγορίου


ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ (Τ.ΟΛ.ΜΑ) 1. ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗ ΕΛΕΝΗ του Ευαγγέλου


ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ 1. ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη 2. ΠΕΤΡΙΤΖΙΚΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Νικολάου 3. ΤΕΛΩΝΗ ΝΙΚΗ του Ευστρατίου 4. ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΑΚΥΛΑΣ του Ηλία 5. ΧΛΙΜΠΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Μιχαήλ


ΠΝΟΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ-Δημήτριος Κούβελας 1. ΚΛΩΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Πάνου


ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΙΝΗΜΑ 1. ΓΥΦΤΕΑΣ ΔΗΜΗΤ


ΡΙΟΣ του Παναγιώτη



ΕΑΝ… 1. ΚΑΣΦΙΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Ελευθέριος


ΕΝΟΤΗΤΑ – ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΝ.Α 1. ΚΑΒΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιγνατίου




1. ΦΡΑΝΤΖΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ του Χαραλάμπους

0 Προβολές0 Σχόλια

Σχετικές αναρτήσεις

Εμφάνιση όλων
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΔΟΚΤΟΡΙΔΟΥ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ
ΕΚΟ ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
bottom of page