top of page
ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΣΤΕΓΗ
REBRAND ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΑ - ΕΤΑΙΡΙΚΑ ΕΙΔΗ
REPANIS TOURS

Μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος, ο Αετός Λουτρών σήμερα Τετάρτη (10/05) κατέκτησε και το Κύπελλο της ΕΠΣΛ για την αγωνιστική περίοδο 2022-2023 επικρατώντας επί του Αιολικού με 1-0 σε έναν άκρως συναρπαστικό τελικό που παρακολούθησαν εκατοντάδες φίλοι του ποδοσφαίρου.

Το “χρυσό” γκολ που έκρινε και τον αγώνα πέτυχε ο Βόικος στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έτσι, η ομάδα του Διονυσάτου διατήρησε τον τίτλο που είχε κατακτήσει και την περυσινή σεζόν (2021-2022). Ο Αιολικός είχε πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι, που όμως δεν κατάφερε να τις μετουσιώσει σε γκολ. Ο Αιολικός στο τέλος της αναμέτρησης, εξέφρασε και μερικά παράπονα προς την διαιτησία του αγώνα. Η χρονιά ολοκληρώθηκε με τον καλύτερο τρόπο, με μια πανέμορφη φιέστα που οργάνωσε η ΕΠΣΛ.